Oprogramowanie Promethean

Oprogramowanie dla cyfrowej klasy

Oprogramowanie Promethean wspomagające proces nauczenia, pozwala nauczycielowi tworzyć interaktywne i pełne życia lekcje czy prezentacje, które bez trudu przyciągną uwagę uczniów i przeniosą nauczanie na zupełnie nowy poziom.

Zrealizowanie bogatej w multimedia i zajmującej lekcji w tradycyjny sposób jest trudne i wymaga dużych nakładów pracy, jednak dzięki dostarczanym przez Prometheana narzędziom stało się łatwe i przyjemne. A realizowane w tych narzędziach materiały dydaktyczne pozwalają na pełne angażowanie uczniów w przebieg lekcji.

 • Możliwości oprogramowania Promethean

  • Wystarczy tablet, smartfon (nawet urządzenia przyniesione przez ucznia) czy dedykowane urządzenie Prometheana, aby każdy z uczniów mógł zabrać głos w trakcie lekcji. Dzięki oprogramowaniu ActivEngage2 praktycznie każde urządzenie mobilne w rękach ucznia można zamienić w narzędzie do interakcji z nauczycielem (udzielanie odpowiedzi, testowanie, sprawdzanie postępu w zrozumieniu prezentowanego materiału, wychwytywanie osób dla których lekcja jest za trudna).
  • Multimedialne i żywe lekcje ograniczone tylko pomysłowością nauczyciela. Łatwe i ergonomiczne narzędzia zaprojektowane przez nauczycieli dla nauczycieli pozwalają tworzyć dynamiczne i interaktywne lekcje lub nadać nowe życie już istniejącym w formacie Microsoft® PowerPoint®, SMART Notebook, Microsoft® Word czy PDF.
  • Czas opracowania i przygotowania lekcji skrócony do minimum dzięki korzystaniu z materiałów 1,6 milionów użytkowników z całego świata. Tysiące gotowych rozwiązań opracowanych przez nauczycieli i partnerów Prometheana, dają mocną bazę startową. Można je wykorzystać od ręki lub dostosować do własnych potrzeb, tak aby spełniały wymagania danego programu nauczania czy uczniów.
 • soft01

Jakie oprogramowanie wybrać?

 • Oprogramowanie pozwalające na interakcję z uczniem

  Szukasz rozwiązania, które pozwoli na szybkie i efektywne sprawdzanie i ocenianie poziomu wiedzy oraz zapewni duże zaangażowanie w wykład? Mając do dyspozycji wirtualny system do głosowania i interaktywnych odpowiedzi ActivEngage2 oraz urządzenia mobilne jak tablety i telefony z systemem Android czy iOS, komputery stacjonarne lub laptopy możesz stworzyć narzędzie o ogromnych możliwościach oceniania i komunikacji. Dzięki, któremu każdy uczeń będzie miał możliwość uczestniczenia, a nauczyciel będzie mógł natychmiast sprawdzić jego zaangażowanie w lekcję.

  Oprogramowanie dla tablic interaktywnych o ogromnych możliwościach

  Potrzebujesz narzędzi spełniających oczekiwania młodzieży żyjącej w multimedialnej rzeczywistości? ActivInspire dostarcza szeroki wachlarz gotowych i łatwych w użyciu narzędzi do tworzenia i prezentacji dynamicznych i rozwijających wyobraźnie lekcji. Które mogą być w każdej chwili modyfikowane i udostępniane zainteresowanym osobom. Praca jaka została włożona do tej pory w tworzenie materiałów lekcyjnych nie zostanie zmarnowana. Bezproblemowo zaimportujesz istniejące już prezentacje w formacie SMART Notebook czy PowerPoint®. Szybko i sprawnie wzbogacisz je o materiały wideo, dźwięk, odnośniki do stron internetowych czy inne elementy multimedialne. Użyj narzędzi do tworzenia komentarzy dostępnych w pakiecie ActivInspire, aby natychmiast umożliwić twoim uczniom aktywny odbiór prezentowanych treści.

 • Przenieś lekcje w formacie PowerPoint® o klasę wyżej

  Chcesz aby twoje prezentacje były bardziej interaktywne i absorbujące uwagę, ale nie chcesz się uczyć nowego oprogramowania? Skorzystaj z oprogramowania Promethean ActivOffice, które jest wtyczką do programu Microsoft® PowerPoint®. Dzięki niemu szybko i bez wysiłku przekształcisz istniejące materiały w naprawdę interaktywne lekcje z komentarzami, ankietami czy narzędziami matematycznymi z pakietu ActivInspire i rozszerzysz ich możliwości o współpracę z urządzeniami do głosowania i interaktywnych odpowiedzi.